Det verkar som att du använder Internet Explorer.

Tyvärr har Internet Explorer inte fått några riktiga uppdateringar sedan 2015, då Microsoft introducerade sin nya webbläsare Edge. Som ett resultat har inte Explorer stöd för moderna webbtekniker, vilket resulterar i att moderna webbsidor (som denna) inte visas ordentligt.

Länkarna nedan hjälper dig installera en ny webbläsare, ifall du inte redan har en.

It looks like you are using Internet Explorer.

Unfortunately, Internet Explorer has not received any real attention since 2015, when Microsoft introduced their new web browser Edge. As a result, Internet Explorer does not support modern web technologies, which means that modern websites (such as this one) will not display as intended.

The links below will help you install a new web browser, if you do not already have one installed.

Google Chrome
Mozilla Firefox
Opera

Service

Akuta ärenden, service och reservdelar hanteras enklast via vår växel, på 040 42 20 00. Nedan hittar du knappar för respektive nummer, samt blankett för att skapa returföljesedlar.
Returföljesedel
Laddar ner, fyll i och skicka denna följesedel med era returer.
Ladda ner
Reservdelar
Josip Engdahl
Reservdelschef
josip.engdahl@frick.se
Patrik Aspegren
Reservdelar
patrik.aspegren@frick.se
Service
Björn Karlsson
Tekniker
bjorn.karlsson@frick.se
Daniel Holm
Tekniker
daniel.holm@frick.se
Göran Alzén
Tekniker
goran.alzen@frick.se
Jan-Inge Furedal
Tekniker
jan-inge.furedal@frick.se
Joakim Karlsson
Tekniker
joakim.karlsson@frick.se
Lars Söderberg
Tekniker
lars.soderberg@frick.se
Mikael Gunér
Tekniker
mikael.guner@frick.se
Thomas Fick
Tekniker
thomas.fick@frick.se
Externa resurser
Christer Åström
Servicetekniker
Support
Lars Pagel
Support
lars.pagel@frick.se